Policyjne działania podczas pierwszego październikowego weekendu

Policyjne działania podczas pierwszego październikowego weekendu

4 października 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Na terenie powiatu chełmińskiego policja odnotowała podczas weekendu następujące zdarzenia drogowe.

02.10 (sobota)

Ok. godz. 16.40 w m. Klęczkowo na drodze krajowej nr 55, kierujący osobowym renault stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i „dachował”. Przybyli na miejsce policjanci i ratownicy medyczni mieli podejrzenie, że mężczyzna znajduję się pod wpływem środków odurzających. Badanie alkomatem wykluczyło obecność alkoholu w jego organizmie, natomiast narkotest wskazał działanie narkotyków. Mundurowi w trakcie przeszukania samochodu ujawnili środki odurzające, które zostały zabezpieczone. 35-latkowi po udzieleniu pomocy medycznej pobrano krew do badań, po czym został umieszczony w policyjnym areszcie. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

03.10 (niedziela)

Kilka minut po północy w m. Kijewo Królewskie, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali nietrzeźwą kierującą rowerem. 18-letnia kobieta miała w organizmie 2,2 promila alkoholu. Policjanci ukarali ją mandatem karnym.

Kilka godzin później, tuż przed godziną siódmą, również w miejscowości Kijewo Królewskie, policjanci z posterunku z Unisławia zatrzymali kolejną, tym razem 39-letnią rowerzystkę. Kobieta miała w organizmie 1,3 promila alkoholu. Również w tym przypadku policjanci nałożyli na kobietę mandat karny.

źródło: KPP Chełmno

Komentarze Facebook