Pijani na drogach powiatu

Pijani na drogach powiatu

14 października 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

W dniach 12-13.10.2021r. na terenie powiatu policjanci z jednostki KPP w Chełmnie odnotowali kilka zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących.

12.10 (wtorek)

Ok. godz. 12.20 w Chełmnie, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali rowerzystę, który kierował w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna miał w organizmie 0,25 promila alkoholu. 58-latek został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16.00 w Stolnie, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli skodę, której kierujący okazał się być nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Pojazd został odholowany na parking. Policjant zatrzymał mu prawo jazdy. Teraz 41-latkowi grozi zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do 2 lat.

13.10 (środa)

Ok. godz. 0.30 w miejscowości Dorposz Szlachecki, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnym systemie okazało się, że kierował on pomimo orzeczonego wobec niego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. 34-letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

źródło: KPP Chełmno

Komentarze Facebook